We have migrated to a new platform and you will need to reset your password to access your account
Local Branch: {{sku.name}}
Item #: SAIT23103
Customer Item #: {{product.customerItemNumber}}
Manufacturer Item #: {{product.manufacturerProductCode}}
Manufacturer: {{product.manufacturerCode}}
Pkg Qty: {{product.pkgQty}}
| ABRASIVE MATERIAL | ALUMINUM OXIDE |
| ARBOUR SIZE | 7/8" |
| BRAND | SAIT |
| MATERIAL | FERROUS METALS |
| OPERATING SPEED | 12200 RPM |
| TYPE | TYPE 1 |
| WHEEL DIAMETER | 5" |
| WHEEL THICKNESS | .045" |
| ABRASIVE MATERIAL | Aluminum Oxide |
| ARBOUR SIZE | 7/8" |
| BRAND | Sait |
| MATERIAL | Ferrous Metals |
| OPERATING SPEED | 12200 Rpm |
| TYPE | Type 1 |
| WHEEL DIAMETER | 5" |
| WHEEL THICKNESS | .045" |
Stock #: {{product.manufacturerProductCode}}
See below for a list of orders that have this item.