We have migrated to a new platform and you will need to reset your password to access your account
Local Branch: {{sku.name}}
Item #: SAIT24052
Customer Item #: {{product.customerItemNumber}}
Manufacturer Item #: {{product.manufacturerProductCode}}
Manufacturer: {{product.manufacturerCode}}
Pkg Qty: {{product.pkgQty}}
| ABRASIVE MATERIAL | ALUMINUM OXIDE |
| ARBOUR SIZE | 1" |
| BRAND | SAIT |
| MATERIAL | ALUMINUM |
| OPERATING SPEED | 4400 RPM |
| TYPE | TYPE 1 |
| WHEEL DIAMETER | 14" |
| WHEEL THICKNESS | 3/32" |
| ABRASIVE MATERIAL | Aluminum Oxide |
| ARBOUR SIZE | 1" |
| BRAND | Sait |
| MATERIAL | Aluminum |
| OPERATING SPEED | 4400 Rpm |
| TYPE | Type 1 |
| WHEEL DIAMETER | 14" |
| WHEEL THICKNESS | 3/32" |
Stock #: {{product.manufacturerProductCode}}
See below for a list of orders that have this item.